Hakkımızda Daha Fazlası

Yetenekli ekibimizi tanıyın

Firmamız Hakkında

1980 yılından bu yana, daima yenilenerek ve daima gelişerek… Tam 43 yıldır emin adımlarla yürümeye devam ediyoruz. Tecrübemizi altın değerinde görerek ve paylaşmaktan çekinmeyerek; tüm enerjiyi sorunların çözümünde kullanarak. Odaklandığımız nokta sorunun kendisi ve motivasyonumuz da hedefe ulaşmanın hazzıdır. 1980 yılında babam İsmet Karamanoğlu girişimiyle Adapazarı’nda başlayan yolculuğumuz, toplamda kesintisiz 43 yıl ve 32 yıldır da Ferizli/kuzey bölgede devam etmektedir. Arşivimizdeki onbir binin üzerindeki miras intikali, taksim, ifraz, cins tashihi, idari hataların giderilmesi ve sair türden işlem dosyası ve yine iki bine yakın alım/satım dosyası insanların karşılaştıkları sorunların çözümündeki hassasiyet ile ulaştıkları sonuç ve yatırımlarındaki memnuniyet konusunda referans özelliğindedir. Yatırımlarınız ve bunun için ayırdığınız muhasebeniz yahut ihtiyaçlarınız, arayışlarınız bizim için önemlidir; Sizin için olduğu oranda. Bu sebeple, insan odaklı ve daha kişisel bir çalışma prensibini şiar edindik. Doğrusunun da bu olduğunu, geçen yıllar bize ispat etti. İstedik ki, olağanın dışında bir şey yapalım. Tabi ki ilanlarımız olsun, insanlar bu ilanlar içerisinden arayışlarına, muhasebelerine uygun olanları tercih edebilsinler. Ama farklı objeler de olabilsin. Mesela: Yukarıda paylaşmaktan çekinmediğimizi belirttiğim tecrübelerden de faydalanabilsinler. Gerekiyorsa, bunlardan feyz alıp sorunlarını çözebilsinler. Bu sebeple burada, klasik bir emlak portalı sitesinden başkasını bulacaksınız. Zaman zaman, makaleler hikayeler göreceksiniz okuyabileceğiniz; Zaman zaman karşılaşılan bir sorunun çözüm şekli ve dosyasını.

Görevimiz

Kendinizi güvende hissedeceğiniz ortamı sağlamak.

 İş ve işlemlerinizi en şeffaf halde çözümlemek. Memnuniyetinizi edinmek.

Değerlerimiz

                Uzun yıllara dayanan deneyim, doğruluk-dürüstlük ilkesine bağlılık, iğneyi kendimize batırabilecek ve çuvaldızı kırabilecek cesaret. 

                Sözün senetten daha değerli olduğunu bilmek, buna riayet etmek.

Vizyonumuz

Eşsiz sonuçlarımız, uzmanlığımız ve bağlılığımız sayesinde, Sakarya-Ferizli-Söğütlü-Karasu-Kocaali ve genel olarak kuzey bölgesinde ilk emlak ofisiyiz. 

Kaynaklarımız

Uzun yıllara dayanan deneyimimiz, kazandırmaya yönelik garantili emlak portföyümüz, ünlü müşterilerimiz, pazar ve soyağacı mülkleri hakkında sonuca ulaşmış benzersiz çalışmalarımızla Karamanoğlu Emlak  tercih edilmektedir. 

Bizim takımla tanış

Gayrimenkul ihtiyaçlarınız için mümkün olanın en iyisini istiyorsanız ya da bir mülkünüzün satışını gerçekleştirmekse niyetiniz, Sertifikalı profesyonellerimiz size yardımcı olmak için burada. Karamanoğlu sözü ve garantisiyle...

Sıkça Sorulan Sorular

Mülkünüzle ilgili kurallar, yasalar ve diğer önemli bilgileri öğrenmek için bu kılavuzu kullanabilirsiniz.

1908 tarihli Tescil Yasası, 1882 tarihli Mülkiyet Devri Yasası ve 2016 tarihli Gayrimenkul (Düzenleme ve Geliştirme) Yasası, bir taşınmaz malın satışına ilişkin bir sözleşmenin kaydedilmesini zorunlu kılar. Bir taşınmazın satış sözleşmesinin tescil edilmesiyle kalıcı bir kamu sicili haline gelir. Ayrıca, kişi, ancak o taşınmazı kendi adına kaydettirdikten sonra o taşınmazın yasal sahibi sayılır.

Burada, “Hukuk’a Taç Giydiren Karar” diye nitelendirilen bir Yargıtay Kararı yer alacaktır. Gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra başlık ve içerir güncellenecektir.

Gayrimenkul devirlerinde, vergi usül kanunu gereğince yaptığınız işlemin niteliğine göre alım satım(binde kırk) ve TKGM. döner sermaye(Ferizli için 2023 yılı için şu an 519.00TL.)  harcına tabi olursunuz. Yani  örneğin, bir tane alım satım işlemi yapıyorsanız ve satılan gayrimenkul için belediye 50.000,00TL. rayiç değer bedeli belirledi ise bunun için 2.000,00TL. alım satım bedeli ve 519.00TL. döner sermaye olmak üzere 2.519,00TL. harç ödemeniz olacaktır. Alım satım harçları  alıcı ve satıcıya yarı oranda(1/2) düzenlenmekte olup, oluşan temayül gereği alıcı tarafından ödenmektedir. Fakat bu, dediğim gibi bir temayül olup kimse bununla bağlı değildir. Yapacağınız pazarlık ve anlaşmaya bağlıdır.

Kısaca: Gayrimenkulünüze ait tapu bilgileri yani ada/parsel bilgileri. Bunun haricinde bir alıcı sizden hiçbir şey istememeli. Satış işlemleri için artık, bizzat satıcı ya da yetkilisinin başvurusu TKGM. tarafından öngörülmüştür. (Daha detaylı bilgi yakında güncellenerek yer alacaktır)

Sizin ulaşmanızın ardından, mümkün olan en kısa zamanda size dönüş sağlanacaktır. 

ZAMAN İÇİNDE

BURADA, HANGİ PARSEL SATIŞIMIZLA VE ZAMANLA KİM NE KAZANMIŞTIR, ONLARIN DA İZİNLERİYLE YER ALACAKTIR. HEP DOĞRUYA HİZMET İLE, BİRÇOK İNSAN HATIRI SAYILIR KAZANÇ SAĞLAMIŞ, SAĞLAYACAKTIR.

0 M
Mevcut İlan Hacmi
350 M
Toplam Satılan 2020 - 2022
0 B
Ömür Boyu Satış Hacmi

Bir sonraki işleminizi planlamak için bizimle iletişime geçin

Uzmanlarımız ve geliştiricilerimiz, uzmanlık ve içgörüleriyle katkıda bulunmayı ve bugün size yardımcı olmayı çok isterler.

Compare Listings